Wiadomości

CBA udaremnia wyłudzenie 100 mln zł VAT


Udaremniona przez CBA próba wyłudzenia 100 mln zł VAT. Fałszywe faktury na pół miliarda zł za 300 tys. telefonów komórkowych. Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali trzy osoby.

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku trzy osoby podejrzane o wystawianie i wprowadzanie do obiegu fałszywych faktur VAT na wielką skalę.  Ujawnione przez CBA fałszywe faktury  za sprzedaż ok. 300 tys. sztuk telefonów komórkowych  opiewały na kwotę ponad pół miliarda złotych. 

Ze wstępnych szacunków wynika, iż działania funkcjonariuszy CBA udaremniły wyłudzenie na szkodę Skarbu Państwa około 100 mln zł podatku VAT.

- Zatrzymania CBA miały miejsce  na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz zachodnio-pomorskiego. Śledztwo prowadzi w całości Delegatura CBA w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Czynności trwają, sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

Źródło: CBA

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.