Strefa przedsiębiorcy

Carsharing – innowacyjna i perspektywiczna usługa dostępna na stacjach BP w Poznaniu.


Od lat stacje BP są nie tylko miejscem tankowania paliw, ale kompleksowym centrum obsługi kierowców.

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne".

Z pełną ofertą BP Polska można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14 BP było Partnerem Strategicznym Targów

Innowacyjność, która kształtuje rynek i wchodzi na stałe do standardu obsługi klienta w polskiej branży. Rozwój carsharingu na rynku polskim i coraz większa popularność wśród kierowców sprawiły, że BP zaczęło aktywnie poszukiwać partnera w tym obszarze biznesu.

Carsharing to innowacyjna i równocześnie, jak wskazują badania, perspektywiczna usługa w zakresie współczesnej mobilności, która doskonale wpisuje się w strategię tej firmy. W ostatniej edycji „BP Energy Outlook: 2018 Edition” eksperci koncernu prognozują, że do 2040 r. nastąpi znaczny wzrost rynku, a opłacalność samochodów współdzielonych będzie coraz wyższa ze względu na wysoką wydajność.

– Podpisaliśmy niedawno umowę o współpracy z firmą Click2Go, która zajmuje się carsharingiem. Na kilkunastu stacjach BP w Poznaniu i Swarzędzu będą miejsca parkingowe dla klientów, którzy chcą wypożyczyć auto na minuty, godziny, a nawet na dni i dłuższe okresy. Zdecydowaliśmy się wprowadzić ten projekt, bo widzimy u naszych klientów coraz większą potrzebę mobilności, elastyczności. Chcemy im ułatwić przemieszczanie się, bez zobowiązań i wielkich kosztów. Po to właśnie jest nasz projekt z Click2Go. Dzięki obecności BP w ofercie carsharingu, w ramach współpracy z  Click2Go, klienci korzystający z usługi  uzyskają nie tylko dostęp do nowych, wygodnych lokalizacji w Poznaniu, skąd będę mogli wypożyczyć samochód, ale także będziemy mogli przygotować dla nich dodatkowo oferty pozapaliwowe, na przykład w ramach naszej oferty Wild Bean Café  – mówi Przemysław Vogel, dyrektor operacyjny sieci stacji franczyzowych BP w Polsce

102 carsharingowe Toyoty Yaris w wersji hybrydowej na 16 stacjach BP

- Wybraliśmy Click2Go, zarówno dlatego, że jest to firma już mocno obecna na rynku poznańskim, ale ma też w planach dalszy intensywny rozwój. Zgodnie z umową od czerwca tego roku na stacjach BP w Poznaniu będzie można wypożyczyć samochody Click2Go, jak również je zwrócić. Miejsca parkingowe zostały specjalnie oznaczone, z wykorzystaniem charakterystycznych dla brandu Click2Go kolorów; białego i niebieskiego. Jeśli chodzi o rozwój to planujemy rozszerzenie współpracy na inne duże miasta w całej Polsce, ale nie możemy w tej chwili zdradzać szczegółów – mówi Małgorzata Bogacz, dyrektor marketingu BP w Polsce.

Carsharing w Polsce

Pierwsze współdzielone samochody pojawiły się w na świecie w latach 50. Pierwotnie w ramach klubowej opłaty członkowie klubów mogli wynajmować samochody. Wraz ze wzrostem ilości zainteresowanych tą ideą przybywało aut i wynajmujących. Największe ułatwienia w przekazywaniu sobie kluczyków i naliczaniu opłat wprowadziły informatyczne rozwiązania naszego wieku. Polski rynek carsharingu jest młody, ale bardzo dynamiczny. Dziś w 9 polskich miastach jeździ ok. 2 tys. samochodów na minuty.

– Carsharing rozwija się dynamicznie zarówno na świecie, jak i w Polsce, czego szczególnym przykładem może być Poznań. W Poznaniu mamy największe zagęszczenie pojazdów carsharingowych na kilometr kwadratowy w mieście. Z każdym dniem notujemy coraz wyższy wzrost rejestracji nowych użytkowników – na samym początku było do kilkudziesięciu nowych użytkowników dziennie, teraz przybywa ich w tempie kilkuset dziennie – mówi Paweł Sobkowiak, prezes Click2Go Carsharing.

– Największą zaletą wynajmowania aut na minuty jest ich bardzo wysoka dostępność. Nie musimy czekać, aż samochód się, tak jak w przypadku taksówki. Wystarczy, że otworzymy aplikację, znajdziemy najbliższy pojazd zaparkowany w okolicy i go zarezerwujemy. Nie potrzebujemy kluczyka i dowodu rejestracyjnego, który znajduje się w aucie. Otwieramy, wsiadamy, uruchamiamy i jedziemy w dowolne miejsce w strefie, zostawiamy pojazd, zamykamy i cały proces wynajmu się kończy. Moim zdaniem ta wygoda przemawia bardziej za korzystaniem z aut na minuty w porównaniu z Uberem czy taksówkami. Dodatkowo zaletą jest to, że taki środek transportu jest od nich tańszy – dodaje Sobkowiak.

Źródło: BP

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne".

Z pełną ofertą BP Polska można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14 BP było Partnerem Strategicznym Targów

Wróć