Wiadomości

Bilans Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

Wzrost gospodarczy, łatwiejsze prowadzenie biznesu, wzmacnianie innowacji, zwiększenie inwestycji i usług cyfrowych, lepsza jakość powietrza – to priorytety Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

By je zrealizować, MPiT wprowadziło już szereg proprzedsiębiorczych rozwiązań i przygotowuje kolejne. Służą temu także  innowacyjne projekty z programu „Start in Poland”. Ministerstwo upowszechnia również elektroniczne płatności i e-usługi oraz prowadzi działania proeksportowe i proinwestycyjne. Współtworzy program Czyste Powietrze. Wszystkie działania mają przełożenie na to, że Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w UE, z czego korzystają wszyscy Polacy.  

–  Ostatnie lata są niezwykle dobre dla naszej gospodarki. Włączenie Polski do rankingu krajów rozwiniętych FTSE Russel jest tylko jednym z dowodów na to. Innymi są twarde dane gospodarcze. Polska gospodarka pomiędzy 2016 r. a 2018 r. wzrosła przeciętnie o 8%. W 2015 r. wzrost PKB wyniósł 3,8%, w kolejnym roku solidne 3,1%, a 2017 rok to 4,8%. Obecny rok będzie jeszcze lepszy. Zakładamy, że wzrost wyniesie 5,2%. Polska gospodarka to lider wzrostów w Europie – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

Źródło: MPiT (op.pb)

Wróć