Auto-Flota

Bezpiecznie w trasie z euroShell


Karty flotowe są już standardem w firmach transportowych. Umożliwiają bezgotówkowe regulowanie  płatności nie tylko za paliwo, ale także za opłaty drogowe, myjnie czy zakupy na stacjach. Są wygodne w użyciu, a przede wszystkim bezpieczne – brak konieczności posiadania gotówki. Nie oznacza to jednak, że kierowcy są zwolnieni z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoich kart. Eksperci euroShell przygotowali 5 zasad bezpieczeństwa w trasie, o których powinien pamiętać każdy użytkownik kart flotowych.

- Podstawową przewagą kart paliwowych, które na stałe wpisały się w codzienność flotowego biznesu, jest bezpieczeństwo transakcji. Karta flotowa zapewnia nie tylko kontrolę nad ilością tankowanego paliwa, ale także nad realizowanymi płatnościami. Jednak, aby firma transportowa miała 100% gwarancji ochrony swoich płatności, kierowcy powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym ograniczą ryzyko oszustw - mówi Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, Baltics & Ukraine Commercial Fleet.

Zapamiętaj kod PIN

Każda płatność regulowana kartą euroShell jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN, dlatego podstawowym obowiązkiem kierowcy jest zapamiętanie kodu PIN swojej karty niezwłocznie po jej otrzymaniu i nie ujawnianie go innym osobom. Nie należy także zapisywać go w żadnym miejscu, a tym bardziej na karcie.

Miej oko na kartę

Przy każdym użyciu karty, kod PIN należy wprowadzać samodzielnie zwracając przy tym uwagę, aby pozostał niewidoczny dla innych. Po zrealizowaniu transakcji warto się upewnić, że karta jest na swoim, bezpiecznym miejscu.

Bądź ostrożny

Podczas opuszczania kabiny pojazdu, kierowca nie powinien pozostawiać w niej zbyt wartościowych rzeczy osobistych. Wszystkie dokumenty wraz z kartą flotową euroShell należy przechowywać w bezpiecznym miejscu – najprościej będzie przyjąć zasadę, że warto je mieć zawsze przy sobie.

Reaguj natychmiast

W przypadku kradzieży lub zagubienia karty należy bezzwłocznie skontaktować się z zarządcą floty, aby mógł zablokować kartę za pomocą aplikacji Shell Card Online lub za pośrednictwem telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Nawet jeśli istnieje podejrzenie zgubienia czy kradzieży, warto najpierw zablokować kartę, a później rozpocząć jej poszukiwania. Natychmiastowa reakcja zmniejszy ryzyko nieautoryzowanego użycia karty.

Źródło: Shell Polska, op.zp

Z ofertą Shell Polska zapoznasz się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.