Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Szanowni Czytelnicy, Wystawcy, Goście,

jak co roku w majowym numerze miesięcznika „Paliwa Płynne” mam zaszczyt powitać Państwa na Międzynarodowych Targach STACJA PALIW, w tym roku, 2019, na 26. już ich edycji!

W związku z powyższym gros tego wydania naszego pisma jest poświęcona temu, co zobaczycie na Targach, o czym będziecie mogli tam porozmawiać – temu, co jest najważniejsze dla branży paliwowej.

Polska Izba Paliw Płynnych od lat organizuje Targi STACJA PALIW, realizując w ten sposób istotny element swej statutowej działalności. Jednym z podstawowych celów naszej Izby jest propagowanie wiedzy technicznej, rozwój i promowanie najwyższych standardów naszych placówek, dla jak najlepszego funkcjonowania polskiej gospodarki i zapewnienia jej energetycznego bezpieczeństwa.

Dlatego też to nasze majowe spotkanie jak co roku gromadzi zarówno przedsiębiorców branży paliwowej, krajowych i zagranicznych; dostawców usług i technologii dla stacji paliw, przedstawicieli administracji i środowisk naukowych. Serdecznie witam i zapraszam do odwiedzenia stoisk w EXPO XXI wszystkich zainteresowanych rozwojem rynku energetycznego.

Dla branży paliwowej, tak krajowej, jak i zagranicznej, Targi co roku stanowią kompleksowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń z naszego sektora gospodarczego we wszystkich jego aspektach, a przede wszystkim: inspirację dalszego rozwoju i efektywną platformę rozwoju biznesu.

Przedsiębiorcy mogą tu porównać oferty czołowych dostawców infrastruktury paliwowej, a także popularnych usług dodatkowych oferowanych przez nasze stacje, w tym: myjni samochodowych, gastronomii czy sklepów.

Dla wszystkich zaś odwiedzających nasze Targi interesujący powinien być szereg imprez towarzyszących, prezentacje eksperckie i szkolenia. Warto zwrócić uwagę na konkurs PRODUKT ROKU, w którym nagradzamy to, co najlepsze w branży. Na Targach ogłaszamy również wyniki konkursu ZŁOTA STACJA 2019 – premiującego najlepsze standardy stacji niezależnych. Z kolei pierwszego dnia Targów, podczas dorocznego Forum Dyskusyjnego „Polski Rynek Paliw Płynnych 2019” wręczone zostaną ZŁOTE OKTANY – najwyższa nagroda Polskiej Izby Paliw Płynnych dla tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju niezależnej branży paliwowej, jak i całej polskiej gospodarki.

Przekazując w Państwa ręce niniejsze wydanie „Paliw Płynnych”, mam nadzieję, że wszystko to, z czym zapoznacie się na jego łamach, a zarazem na naszych Targach, stanie się tak inspiracją technologiczną, jak i przyczynkiem do efektywnych inicjatyw biznesowych.

 

Halina Pupacz

Prezes

Polskiej Izby Paliw Płynnych

W tym numerze m.in.:

WYWIADY:

XXVI MIĘDZYNARODOWE TARGI STACJA PALIW 2019

MYJNIE

 • Chemia na wiosnę

FELIETON

 • Cyberbezpieczeństwo stacji paliw

TRANSPORT

 • AdBlue – nowe paliwo flot

INFRASTRUKTURA

 • Ekologia logistyki i odmierzania

SKLEP

 • Prezenty ze stacji
 • Nakarmić podróżnego

TECHNOLOGIA PALIWOWA

 • Wpływ etanolu na nieaddytywne właściwości benzyn do zasilania silników o zapłonie iskrowym54

CENY PALIW I SUROWCÓW

 • Kurczą się marże stacji paliw: ceny hurtowe grubo przekroczyły 5 zł/l

PRAWO

 • SENT LPG – kolejne rozszerzenie systemu
 • SENT – PUESC – dalsze uszczelnianie systemu
 • Pracownicze Plany Kapitałowe – Poradnik
 • Aktualności prawne

Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='475') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('475')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}