Patronaty PIPP

Patronaty Polskiej Izby Paliw Płynnych/miesięcznika "Paliwa Płynne"

 

Zrównoważone biopaliwa szansą dla niskoemisyjnego transportu. Szanse i wyzwania przed krajową branżą biopaliw.

Organizator: Krajowa Izba Biopaliw

27 października 2017 r., Warszawa

Krajowa Izba Biopaliw organizuje kolejną VI konferencję poświęconą problematyce biopaliw pt. „Zrównoważone biopaliwa szansą dla niskoemisyjnego transportu. Szanse i wyzwania przed krajową branżą biopaliw", która odbędzie się w dniu 27 października br. przy okazji VII edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO 2017. 

więcej >>>

 

Stanowcze NIE dla alkoholu dla niepełnoletnich

Organizator: Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie

Brak dostępu nieletnich do alkoholu to sprawa wszystkich dorosłych – przypomina tego lata koalicja podmiotów i organizacji reprezentujących handel, gastronomię, przemysł paliwowy oraz branżę piwowarską. W ramach współpracy koalicjanci, w gronie których znalazły się: Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu, Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego oraz Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie oznaczą 100 tys. placówek handlowych, punktów gastronomicznych oraz stacji benzynowych specjalną naklejką potwierdzającą, że w tym miejscu alkohol sprzedawany jest tylko osobom pełnoletnim.

więcej >>>

 

XXIV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2018

Organizator: BMP, wydawca dwumiesięcznika „Chemia Przemysłowa”

31 stycznia - 1 lutego 2018 r., Płock

więcej >>>

 

XII Ogólnopolski Kongres PETROBIZNES Paliwa, Chemia, Gaz

Organizator: Europejskie Centrum Biznesu

28 czerwca 2017 r., Warszawa

Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: Między polityką, bezpieczeństwem a biznesem – nowe wyzwania dla liderów rynku petrochemicznego i gazowego w Polsce. Już po raz dwunasty Europejskie Centrum Biznesu pragnie ponowne zaprosić do debaty poświęconej obecnej sytuacji branży gazowej oraz petrochemicznej przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki. Celem kongresu jest przeprowadzenie dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy przewagi konkurencyjnej na przykładzie przemysłu chemicznego, energetycznego, gazowego jako najważniejszych obszarów infrastruktury krytycznej, nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom.

więcej >>>

 

Narodowa Loteria Paragonowa Ministerstwa Finansów

Organizator: Ministerstwo Finansów

1 stycznia - 31 marca 2017 r.

więcej >>>

Już od 1 stycznia 2017 r. Narodowa Loteria Paragonowa zawita na stacje benzynowe w całym kraju. Sprzedaż detaliczna paliw płynnych do pojazdów silnikowych to nowa, a zarazem ostatnia już branża premiowana w loterii – popularnej akcji edukacyjnej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Polska Izba Paliw Płynnych wspiera loterię od stycznia do końca marca br. w ramach promocji loterii w polskiej branży paliwowej.

XXV Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EUROPOWER

Organizator: MM Conferences S.A.

5-6 kwietnia 2017 r., Warszawa

więcej >>>

EuroPOWER to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu o kwestiach dotyczących zachodzących zmian na rynku energetycznym, analizy nowych trendów i poszukiwania modeli biznesowych, spełniających wymogi szybko zmieniającego się rynku rozmawiają przedstawiciele administracji publicznej, regulatorów rynków oraz kluczowych firm sektora.

Konkurs "Najlepsza Stacja Paliwowa Roku 2017"

Organizator: miesięcznik "Polski Traker"

 

więcej >>>

 

Weź paragon ze sobą

Organizator: Ministerstwo Finansów

Akcja „Weź paragon" koordynowana jest od kilku lat przez Ministerstwo Finansów, jej celem jest uświadomienie konsumentom, że prosząc o paragon przy zakupach towarów lub usług, wspierają uczciwą konkurencję, jednocześnie zapewniając sobie możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku np. reklamacji. Paragon jest również dowodem uczciwej działalności sprzedawcy.

Polska Izba Paliw Płynnych została partnerem kampanii „Weź paragon ze sobą".

więcej >>>

 

XXIII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2017

25-26 stycznia 2017 r., Płock

Organizator: BMP, wydawca dwumiesięcznika „Chemia Przemysłowa”

więcej >>>

Współpraca

Portal gospodarczy specjalizujący się w dostarczaniu wiadomości o najważniejszych gałęziach przemysłu oraz trendach i zmianach zachodzących w polskiej gospodarce.

Serwis dedykowany branży żywnościowej, a w szczególności kadrze zarządzającej firm działających w sektorach: mleczarskim, mięsnym, zbożowym, owocowym i warzywnym.

Wybrane patronaty Polskiej Izby Paliw Płynnych/miesięcznika "Paliwa Płynne" - archiwum:

XXIV Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EUROPOWER

9-10 listopada 2016 r., Warszawa

Organizator: MM Conferences S.A.

EuroPOWER to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu o kwestiach dotyczących zachodzących zmian na rynku energetycznym, analizy nowych trendów i poszukiwania modeli biznesowych, spełniających wymogi szybko zmieniającego się rynku rozmawiają przedstawiciele administracji publicznej, regulatorów rynków oraz kluczowych firm sektora.

więcej >>>

 

XI Ogólnopolski Kongres PETROBIZNES Paliwa, Chemia, Gaz

4 lipca 2016 r., Warszawa

Organizator: Europejskie Centrum Biznesu

Temat przewodni Kongresu brzmi: „Odpowiedzialny Rozwój – nowe wyzwania dla liderów rynku petrochemicznego i gazowego w Polsce”. Tegoroczna edycja Kongresu PETROBIZNES to okazja do omówienia  w gronie polityków, ekspertów i praktyków założeń Programu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz nowej roli liderów rynku petrochemicznego i gazowego w Polsce. 

więcej >>>

 

Economy, Tax & Crime

17-18 listopada 2016 r., Toruń

Organizator: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Wydział Prawa i Administracji, Ośrodek Studiów Fiskalnych

Konferencja będzie głównie poświęcona największym problemom prawa podatkowego związanym z wyłudzeniami podatku od towarów i usług. Problemy te będą analizowane zarówno od strony prawa podatkowego, jak i prawa karnego - tak procesowego, jak i materialnego.

więcej >>>

 

Forum Welconomy Toruń

7-8 marca 2016 r., Toruń

Organizator: Kancelaria Cathay

W dyskusji uczestniczyć będą  goście z Chin i Europy – prawnicy  z Cathay Associates, którzy ogłoszą uroczyste otwarcie oddziału w Polsce, odnosząc się do istotnych sukcesów na arenie międzynarodowej w ostatnich 10-ciu latach. Rozmówcy poruszą takie tematy jak:

  *   nowe możliwości w inwestycjach polsko-chińskich;
  *   Polska - jako strategiczny partner dla zachodniej Europy w relacjach europejsko-chińskich;
  *   prawne i biznesowe aspekty współpracy Polski oraz Europy z Chinami   

więcej >>>

 

Energy, Industry & Oil Summit

5 kwietnia 2016 r., Warszawa

Organizator: CEMS Club Warszawa – organizacja studencka działająca przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

EIOS: Energy Industry & Oil Summit to jedyna konferencja w Szkole Głównej Handlowej w pełni poświęcona współpracy pomiędzy światem biznesu i przemysłem ciężkim. Tematyka wydarzenia koncentruje się na ujęciu ekonomicznym trzech gałęzi II sektora gospodarki: energetyce, przemyśle rafineryjnym oraz przemyśle ciężkim. Doświadczenie trzech edycji pozwoliło stworzyć niezwykły alians pomiędzy organizatorami i Partnerami przedsięwzięcia, którzy dostrzegli korzyści płynące z kooperacji.  

więcej >>>

 

Akcja społeczna KARTA RATOWNICZA W POJEŹDZIE (patronat miesięcznika "Paliwa Płynne")

Organizator: Związek Dealerów Samochodów

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez wdrożenie systemu kart ratowniczych w Polsce i ich upowszechnianie wśród kierowców.

więcej >>>

Ogólnopolska inicjatywa „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Zainicjowana przez Związek Pracodawców - Browary Polskie.

Celem inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego poprzez walkę z przyzwoleniem społecznym na jazdę pod wpływem alkoholu. 

więcej >>>

Ogólnopolska inicjatywa „Pozory mylą, dowód nie”

Zainicjowana przez Związek Pracodawców - Browary Polskie.

Ogólnopolska kampania realizowana od 2009 roku, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. 

więcej >>>

Kampania PIŁEŚ? Nie jedź!

Organizator: Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego

Konkurs „Napęd Nowej Ery”

Organizator: ORLEN GAZ Sp. z o.o. oraz portal e-petrol.pl

VI Kongres Prawo Konkurencji

Organizator: Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. wydawca "Pulsu Biznesu"