Spotkania dystrybutorów LOO


7 czerwca 2016 r. w siedzibie Polskiej Izby Paliw Płynnych miało miejsce spotkanie dystrybutorów oleju napędowego przeznaczonego do celów opałowych poświęcone wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2 czerwca br.

2 czerwca br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, zgodnie z którym polskie przepisy, nakładające na olej opałowy bezwarunkowo 8-krotnie wyższą stawkę akcyzy dla paliw silnikowych w braku terminowego złożenia zestawień oświadczeń nabywców oleju opałowego, są niezgodne z prawem Unii Europejskiej. Skutki wyroku nie ograniczają się do konkretnej sprawy. Istnieje możliwość wznowienia postępowań wobec wszystkich przedsiębiorców, których obciążono akcyzą w wyniku opóźnienia lub innych wad oświadczeń. Wznowienie może zapewnić uzyskanie zwrotu zapłaconych przez przedsiębiorców kwot według sankcyjnej stawki akcyzy, w razie udowodnienia, że olej został przeznaczony na cele opałowe.

W spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy paliwowi, przedstawiciele Izby  oraz współpracujący z Izbą radcowie prawni i doradcy podatkowi: mec. Adam Toczyski z Kancelarii Łuczyńska Toczyski radcy prawni oraz Krzysztof Rutkowski i Wojciech Pławiak z kancelarii KDCP.

13 maja 2016 r., na XXIII Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2016 w Warszawie, miało miejsce spotkanie dystrybutorów oleju napędowego przeznaczonego do celów opałowych.

W programie m.in.

  • przedstawiono sprawozdanie z działalności Komitetu za ostatni rok;
  • dyskutowano na temat wystąpień  Komitetu, PIPP i indywidualnych sprzedawców oleju opałowego do Ministra Sprawiedliwości i Kancelarii Prezydenta RP w sprawie potrzeby naprawy krzywd wyrządzonych sprzedawcom oleju opałowego;

 

  • omawiano zmiany przepisów akcyzowych na olej opałowy i Ordynacji Podatkowej w 2015 r. i ich wpływ na  aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych (omówienie ostatnich korzystnych wyroków NSA);
  • omawiano sprawy bieżące oraz dalsze działania KKDLOO. 

 

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.